Apartmány Tenerife
Kanárske ostrovy

Vyberte si z našej ponuky dvoch apartmánov na ostrove Tenerife na Kanárskych ostrovoch a zažite pravý relax kedykoľvek v roku

Ostrov Tenerife

 

Tenerife je najväčší ostrov Kanárskych ostrovov patriacich Španielsku ,nachádzajúcich sa v Atlantickom oceáne neďaleko pobrežia Afriky. Ostrov sa pýši prezývkou večnej jari vďaka svojmu výnimočne dobrému počasiu. Zatiaľ čo u nás sneží či prší, na Tenerife si môžete užívať pláž počas celého roka. Akýkolvek mesiac je jednoducho dobrým mesiacom na návštevu ostrova. Najvyšší bod ostrova je Pico de Teide (v súčastnosti neaktívny stratovulkán), ktorý je zároveň najvyšší vrch Španielska. Krištof Kolumbus tu urobil poslednú zastávku,aby doplnil zásoby pred cestou na západ, aby objavil Ameriku. 

Unikátne pláže sú hlavným dôvodom, prečo ľudia cestujú na Tenerife. Niektoré majú čiernu sopečnú farbu, najmä na severe ostrova. Iné zas boli vytvorené ľudmi, ktorí sem priviezli zlatistý piesok zo Sahary (Las Terasitas) v turistických oblastiach prevláda piesok v svetlejších odtieňoch (Los Christianos, Playa de las Americas, Costa Adele, Playa del Duque). Každý deň vášho pobytu si môžete užiť vždy inej pláži.

Tipy na výlet

Klientom odporúčame, aby sa obrátili na nášho slovensky hovoriaceho partnera, ktorý robí tripy v Tenerife:  www.tenerife321.com/sk

Loro Parque zoologická záhrada

Pre deti, ale aj dospelých celodenný výlet Loro Parque obrovská zoologická záhrada v meste Puerto de la Cruz na severe ostrova má jedinečnú show s kosatkami a delfínmi. Uvidite tu viac než 300 druhov papagájov. Cieľom nadácie Loro Parque je ochrana zvierat, ktorým hrozí vyhynutie. Preto má tento park najväčšie akvárium s tučniakmi na svete, kde žije až 250 tučniakov. Nájdete tu tiež akvárium, kde ryby a žraloci plávajú medzi koralmi.

Horská Dedinka Masca v pohorí Teno

Masca je dedinka, ktorá je ukrytá v sklách masívneho pohoria Teno. Do dedinky sa dostanete buď autom alebo autobusom. Cesta do dediny je nádherná a s neskutočnými výhľadmi, ktoré stoja za pozornosť. Z tejto horskej dedinky vedie k zálivu nádherná cestička, ktorá ponúka nielen prírodnú scenériu skál, ale aj štítového oceána. Túra dole Vám zaberie približne tri hodiny, no spät vám to potrvá určite o trochu dlhšie.

mestečko Los Gigantes s útesmi

Los Gigantes je turistické mestečko v obci Santiago del Teide, ktoré sa nachádza na západnom pobreží ostrova Tenerife. Je známe obrovskými skalnými útvarmi (útesmi) Acantilados de Los Gigantes, ktoré stúpajú od mora do výšky 500 – 800 metrov, práve po ktorých bolo mesto pomenované. Názov v preklade zo španielčiny znamená “OBRI”. Jedinou cestou ako sa dostať do ich blízkosti je loďou po mori. Pláž s čiernym sopečným pieskom a verejným bazénom je len niekoľko metrov od množstva reštaurácií.

Dračí strom El Drago

Drači strom (El Drago) je údajne najstarším stromom ostrova a jeho vek sa odhaduje niekde medzi 600 – 800 rokov. No ak sa opýtate miestnych, tí vám povedia, že strom je starý najmenej 2 000 rokov. Jeho výška je viac ako 17 metrov. Traduje sa, že samotný pohľad na Dračí strom má výrazne omladzujúci účinok. Tento strom rastie na severozápade ostrova v mestečku Icod de los Vinos, ktoré leží vo vinárskej oblasti nielen produkujúcej výborne vína, ale aj domáce kozie syry z neďalekých fariem.
Tenerife je krásny ostrov s turistickými oblasťami, ale aj malebnými dedinkami s úžasnou miestnou kuchyňou a podnikmi s názvom, ktoré keď uvidíte, nezaváhate do nich vstúpiť a určite ich navštívte opäť, keď ochutnáte miestne lokálne potraviny, skvelé jedlá a úžasne domáce vínko. Na Tenerife máte čo objavovať a obdivovať každý deň alebo môžete jednoducho len tak oddychovať. Kedykoľvek v roku…